Dřevo na topení kupujeme pravidelně již osm let

euro

Dřevo na topení s manželkou kupujeme již více jak osm let a to pravidelně. V dnešní době jsem velmi rádi za to, že nejsme zcela závislí na plynu a elektrické energii, která atakuje skutečně vysoké ceny v poslední době. Nevím, co bych si s manželkou počal, kdybychom neměli možnost si doma přitápět v krbu a také v kamnech, které si má manželka tak toužebně přála. Štípané palivové dřevo s manželkou kupujeme již osmým rokem a jsme s jeho kvalitou každým rokem velmi spokojeni. Náš rodinný rozpočet je rovněž rád za to, že ho zbytečně netenčíme platbami za energie. 

Dřevo na topení má své nepopsatelné kouzlo

Dřevo na topení má jednoznačně své nepopsatelné kouzlo. Praskání dřeva třeba v době Vánoc je naprosto romantické. Manželka si nemůže atmosféru u krbu v žádném případě vynachválit a je z ní zcela nadšená. Do krbu často kupujeme tvrdé dřevo, které hřeje o poznání déle než dřevo měkké. Ovšem ani na měkké dřevo jsme nezanevřeli a používáme ho čas o času také a to zejména z toho důvodu, že se rychleji rozhoří a také intenzivněji předává teplo. Má maminka ho používá třeba na zátop do zplynovacího kotle. Dřevo se navíc vozí volně sypané, a to o délce zhruba kolem 25 až 50 cm. 

Dřevo na topení si každý může vybrat dle vlastního vkusu

Dřevo na topení si může každý vybrat podle vlastního vkusu. My s manželkou kupujeme často březové dřevo, které nám náramně voní. Nebráníme se ovšem ani lípě, vrbě či osice. Manželka už dokonce pozná, o jaké dřevo se jedná, a to během krátké chvilky, kdy ho hodím do krbu. Děti už rovněž začínají občas hádat, kterým dřevem topíme. Kromě jiného naprosto miluji ty chvíle, kdy se celá rodina sejde u krbu a jen tak povídáme či hrajeme nějakou společenskou hru a jen tak si užíváme společně strávených chvil a vážíme si toho, že jsme spolu. Těchto dní si vážím zcela nejvíce.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora