Jak připravit domácnost na vánoční svátky?

euro

Vánoce tu budou co nevidět a tak je nejvyšší čas začít s přípravami na vánoční svátky, abyste toho neměli na poslední chvíli příliš mnoho.

Zkontrolujte si hlavně zásoby balicího papíru, pokud vám od loni žádný nezbyl, dokupte jej, ať nemusíte do obchodu pokaždé, když někomu koupíte dárek. Před Vánocemi jsou v obchodech nekonečné fronty a není dobrý nápad trávit advent čekáním u pokladny.

Vánoční úklid

Sepište si seznam, co byste chtěli mít před vánočními svátky vydrhnuté a uklizené a každý den udělejte jednu položku ze seznamu. Nebudete tolik vyčerpaní, když si úklid rozvrhnete. S úklidem to zbytečně nepřehánějte, svátky mají být o klidu, rozjímání a setkávání se s rodinou a přáteli, nikoliv o nekonečném drhnutí a praní.

Vánoční výzdoba

Klasicky bude třeba ozdobit okna a dveře, sežeňte si voňavé větvičky jehličnanů do dřevěné vázy, pokud máte umělý stromeček, nahradí jeho vůni. Větvičky ozdobte v podobném stylu jako stromeček, ať se vám doma dekorace příliš „netlučou“.

Jídelní stůl

V každodenním shonu se doma často ani u jídla nepotkáme, tím spíše si hezky vyzdobte vánoční jídelní stůl. Kromě adventního věnce se čtyřmi svíčkami by neměl chybět běhoun s vánoční tématikou, dřevěný podnos na nejrůznější dobroty, ovoce a cukroví. Svíček není nikdy dost, a tak s nimi v tomto období nešetřete. Na Vánoce zapomeňte na papírové ubrousky a investujte do pěkných látkových ubrousků a ozdobných kroužků na ně. S dětmi můžete vytvořit ozdobné jmenovky k Štědrovečerní tabuli.

Nezapomínejte na klasické dekorace

Dřevěné betlémy byly v našich končinách symbolem Vánoc, než jejich štafetu převzal vánoční stromeček. Nyní se naštěstí zase krásné betlémy s figurkami začínají v našich domácnostech zase objevovat. A je to dobře. Betlém je krásnou vánoční dekorací, na které můžeme dětem také vysvětlit příběh o narození Ježíška.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora