Revize elektroinstalace aneb kterou z nich udělat?

euro

Elektrické obvody se v současné době nacházejí prakticky ve všech domácnostech a průmyslových podnicích, takže si život bez nich asi nedokážete představit. Není se čemu divit, protože právě díky moderní a bezporuchové kabeláži můžete čerpat veškeré vymoženosti 21. století, jako je internet, chytrá domácnost nebo inteligentní domácí spotřebiče. Málokoho ovšem napadne, že elektroinstalaci je nutné pravidelně kontrolovat.

Kdy provést výchozí revizi?

Výchozí revize elektroinstalace potká velmi pravděpodobně každého z vás alespoň jednou za život. V rámci ní jsou totiž kontrolovány elektrické obvody těsně před kolaudací, takže pokud právě dostavěli rodinný dům nebo byt, neměli byste zapomenout poptat služby specializovaných revizních techniků. Na základě vyhotovené zprávy totiž vyplníte přihlášku k odběrnému místu, načež bude vaše domácnost zapojena do veřejné elektrické sítě.

Proč dělat periodickou revizi?

Možná si budete říkat, že periodická revize elektro Praha je naprosto zbytečná, nicméně opak je pravdou. V rodinných domech sice není tak častá, nicméně v průmyslových provozech nebo u podnikatelských subjektů je velmi žádaná. Kromě toho je upravena v příslušné technické normě, takže byste ji rozhodně neměli podceňovat. Konkrétně se totiž týká rozvodů do 1000 V, přičemž nejčastějším termínem revize je lhůta 5 let.

Kdy uvažovat nad mimořádnou revizí?

Život nicméně není černobílý, takže se můžete setkat také se situací, kdy se vám nebude hodit výchozí ani periodická revize elektroinstalace. V takovém okamžiku je vhodné poptávat mimořádnou kontrolu elektrických obvodů. Ta se provádí hlavně po výraznějším zásahu do elektroinstalace, typicky po kolaudaci rekonstrukce. Mimo to mohou mimořádné revize elektrospotřebičů vyžadovat kontrolní orgány v rámci svých procesů.

Specializovaná společnost provádí 3 typy revizí, a to velmi profesionálně. Nespoléhejte na kamaráda s elektroměrem a obraťte se na renomované techniky.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora