Víte, v čem se liší pergola se stahovací střechou a bioklimatická pergola?

euro

Mít venku u domu posezení je téměř po celý rok doslova požehnáním. Když si prostor zastíníte před sluncem a deštěm, můžete jej používat jako druhý obývák a v mnohém si zpříjemnit život. Skvělé je, když si vyberte zastínění, které se dá v případě potřeby stáhnout, abyste do interiéru vpustili co nejvíc světla. Tohle vše umí s přehledem splnit pergoly z hliníku.

Proč právě hliníkové zastřešení terasy?

Mnozí z nás mají rádi bezúdržbové vybavení. A právě takovým je hliníkové zastřešení terasy. Podívat se můžete na dokonale působící hliníkové pergoly a vybrat si přesně takovou, která splní vaše představy. Kupříkladu na atypy.cz jsou vyráběny na míru, volit můžete modely se stahovací střechou i pergolu bioklimatickou.

Hliník vyniká svou pevností, odolností, není potřeba jej nijak ošetřovat ani po letech používání. Ušetříte peníze za nátěrové hmoty, čas i svou energii. Zvláště ve stáří toto vše jistě oceníte.

Klasické pergoly se stahovací střechou, jako např. pergola Eva, se kotví ke stěně domu, jsou vyrobeny na míru, odolávají slunci, dešti i větru do rychlosti 117 km / h. Konkrétně model Eva si lidé oblíbily pro jeho příznivou cenu i štíhlou konstrukci, takže po stažení střechy terasu opticky nezatíží a činí ji vzdušnou.

Bioklimatická hliníková pergola

Bioklimatická pergola se od klasické se stahovací střechou liší tím, že je opatřena otočnými lamelami, které lze otevřít a umožnit vzduchu na terase, aby příjemně cirkuloval. Toto uvítají především jedinci, kteří snáší letní vedra a dusna špatně. Lamely lze během chvilky uzavřít dálkovým ovládáním a vytvořit tak nepropustnou střechu. Voda je odváděna integrovaným okapovým systémem do nosných sloupů.

Podívejte se na kompletní nabídku pergol z hliníku na atypy.cz. Budete mile překvapeni a jistě si vyberete.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora