Kvalitní spánek rozhoduje, jak se ve dne cítíme. Na čem doma spíte vy?

euro

Postel je jedna z nejdůležitějších věcí, jakou doma máme. Nemusí jít o klasickou postel, ale třeba io svépomocí vyrobenou z jiných částí nábytku. Některé díly jsou všude stejné a také oba kusy nábytku plní stejnou funkci.
Spánek je nejdůležitější část dne. Je proto důležité, abyste ráno vstávali odpočatí a nic vás po probuzení nebolelo. Každý má rád něco jiného a může se to lišit v čemkoli. Dokonce i jedna manželská postel nemusí mít na obou stranách stejné doplňky, ale ty, které vyhovují oběma partnerům.

Prakticky vše, co s postelí souvisí, se už dá koupit na internetu ai díky recenzím ostatních lidí byste měli umět pořídit si ten správný výrobek. Dokonce si jej nemusíte ani odnášet domů na svém autě, vše vám přinesou před dům. To už se vyplatí a rozhodně nad tím stojí přemýšlet.

Kde byste měli začít?
Nejlepší je asi vybrat základ, a tedy pohodlnou postel. Aby byla dostatečně pevná. Vrzání je problémem mnoha nekvalitních konstrukcí, proto vybírejte co nejpevnější. Potom byste se už nemuseli vyspat vůbec a každý váš pohyb nebo otočení by vás vzbudilo nepříjemným zvukem. O mrzutou náladu, jaká by vás později během dne doprovázela, by zřejmě nestál nikdo ve vašem okolí.
Dobré postele nemusí být příliš drahé. Hlavní je materiál, který si vyberete. Můžete zkusit kvalitní a masivní dřevo nebo dřevotřísku. Ale ani ta nemusí znamenat, že se jedná o nekvalitní lůžko, protože záleží na výrobě samotného rámu. Postel si můžete vybírat také na základě místa pod ní či v ní. Méně vrzání zažijete pravděpodobně na takové, která je masivní a má úložný prostor pod roštem. U postele, co stojí na nožičkách či jiných částech rámu, je pravděpodobnost zničení poněkud vyšší.

Na internetu si najdete nejen styl a rám, ale také to, jak bude v konečném důsledku lůžko vypadat. Pokud nechcete vidět dřevo nebo se vám jednoduše do pokoje nehodí, nic to. Postel může být potažena kůží, koženkou nebo různými druhy látky. Na barvě téměř nezáleží, jelikož si můžete vybrat z více možností. Některé postele se prodávají i přímo s matracemi, ale stále si je můžete přikoupit i později.

Na čem budete spát, je to nejdůležitější
Samotný rám nebo konstrukce postele samozřejmě nestačí. Někdy ani matrace, které lze s postelí pořídit. Vhodná matrace je věc, jaká může lidi rozdělit. Někdo si bude bránit tvrdou matraci, jinou zase tu měkkou. Oba mají své výhody i nevýhody a dále jsou zde i subjektivní názory.
Někomu může překážet, že po usednutí na matraci se téměř přepadne až k zemi, protože měkká matrace neudrží tolik hmotnosti, která není rozložena. Následný spánek jako by v objetí peřiny je už určitě lepší. Naopak, na tvrdé matraci můžete i sedět a pokud potřebujete natáhnout páteř a ležet rovnou bez rozličných záhybů, jde o lepší typ. V minulosti se dávaly do matrací pružiny, ale ty jsou naštěstí nahrazeny jinými materiály, takže se nemusíte bát ještě i vrzání matrace.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora