S pojmem klimatizace si většinou spojujeme letní vedra a příjemný pocit ochlazení v místnosti

euro

Přestože je primární funkcí klimatizace chladit vzduch, toto zařízení má své využití i během podzimních a zimních dní.
Topení klimatizací je energeticky úsporné, rychlé a ekologické řešení pro ohřívání místností. Tento způsob vytápění je na Slovensku poměrně nový, v zahraničí se však klimatizace využívá k ohřívání běžně.

Jak funguje topení klimatizací?
Chcete-li klimatizaci využívat k vytápění, základní podmínkou, kterou musí zařízení splňovat, je fungování na principu tepelného čerpadla. Klimatizace s funkcí vytápění dokážou vzduch v místnosti ohřívat díky tepelnému čerpadlu pracujícímu na principu vzduch – vzduch.
Jedná se o velmi úsporný způsob topení, kdy si čerpadlo odebírá teplo z venkovního vzduchu a to pak využívá k ohřevu vzduchu v místnosti. Pokud uvažujete ekologicky, klimatizace fungující na bázi ochlazení vzduchu pomocí vodního filtru je pro vás tou správnou alternativou.

Obecně jsou dva druhy klimatizace, ze kterých si můžete vybrat:
Mobilní klimatizace
Nástěnná klimatizace
V tomto článku se blíže budeme věnovat mobilní (přenosné) klimatizaci, jejím přednostem a důležitým parametrům, které při výběru je třeba sledovat.

Benefity mobilní klimatizace
Klima-mobilna-2-X.jpgMobilní klimatizace je inteligentním řešením, jak regulovat teplotu v místnosti. Díky tomu, že klimatizace je přenosná, lze ji jednoduše umístit, kdekoli chcete. Stačí ji zapojit do elektřiny a výfukovou hadici odvést ven oknem či otvorem ve zdi. Mobilní klimatizace jsou ideálním řešením do interiéru, který využíváte příležitostně, například do chaty či chalupy, kde potřebujete teplo či ochlazení, právě když tam jste.
Jaké jsou další benefity mobilní klimatizace?
U klimatizací bez hadice se nevyžaduje trvalá instalace zařízení.
Klimatizace mají širokou škálu regulace teploty – nejčastěji od 16 do 31 °C.
Rychlý pocit změny teploty bezprostředně po spuštění klimatizace.
Nízké náklady na provoz: oproti vytápění plynem má topení klimatizací o 50 procent nižší náklady, ba v porovnání s elektrickým přímotopem náklady klesnou až o 70 perc.
Při správné údržbě klimatizace díky svým filtrům funguje také jako čistička vzduchu od bakterií a prachu.
Některá zařízení lze využít i jako odvlhčovač vzduchu a prevenci proti plísním.
Na co je třeba si dát pozor při výběru mobilní klimatizace?
Při nesprávném utěsnění hadice pro odvádění teplého vzduchu z místnosti se může tvořit podtlak. V případě potřeby je možné dokoupit také těsnění oken pro mobilní klimatizace.
Levnější modely mobilní klimatizace mohou být hlučnější.
Klimatizaci je třeba pravidelně čistit, v opačném případě klesá kvalita vzduchu a účinnost zařízení. Doporučuje se vyčistit filtry alespoň jednou měsíčně.

Důležité parametry mobilní klimatizace
Při výběru mobilní klimatizace je třeba si dát pozor na několik parametrů. Každá klimatizace funguje na principu výměny vzduchu mezi interiérem a vnějším prostředím. Nejdůležitějším technickým kritériem, na které je třeba se soustředit, je výkon klimatizace – vzduchový a chladící.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora