Nová generace tepelných čerpadel přináší řadu vylepšení

euro

Zubadan Inverter je nová generace tepelných čerpadel vzduch-voda od společnosti Mitsubishi Electric. Aktuální řada navazuje na jedno z nejprodávanějších tepelných čerpadel vzduch-voda na Slovensku.
Výjimečností nové řady tepelných čerpadel je tzn. monovalentní provoz, což v praxi znamená, že kompresor čerpadla dodá veškeré potřebné teplo během celého roku. Při extrémně nízkých teplotách vnějšího vzduchu, až -28 °C, jsou jednotky stále schopny dosahovat až 75 procent svého nominálního topného výkonu. Jednotky používají nové, ekologičtější chladivo R32.

Řada Zubadan Inverter přinesla několik převratných řešení, která zvyšují výkon a zefektivňují provoz. Speciální zásobník chladiva, tepelný výměník a tři individuální elektronicky řízené expanzní ventily zajišťují vždy optimální fungování jednotky. Díky optimalizaci nového výparníku dosahuje čerpadlo vyšší energetické účinnosti v zimním období, kdy jsou venkovní teploty pohybují nejčastěji od +7 °C do -2 °C.

Optimalizované přímé vstřikování chladiva a konstrukčně vylepšený kompresor zase zaručují výrazně vyšší účinnost a plný komfort i při velmi nízkých teplotách venkovního vzduchu. Tepelná čerpadla Zubadan Inverter – New Generation tak nejsou jen schopna zachovávat 100 perc. svého topného výkonu i při teplotách do -15 °C, ale dosahovat i mnohem vyšší energetické účinnosti.
Rozsah topných výkonů lze zvolit v rozpětí od 8 do 23 kilowattů. Maximální výstupní teplota topné vody z tepelného čerpadla je 60 °C, a to bez nutnosti použít jakýkoli dodatečný elektrický ohřev. Nová generace tepelných čerpadel Zubadan je tak ideálním řešením nejen pro novostavby, ale také pro rekonstrukce starších zástaveb větších objektů.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora