Šest tipů na ideální dětský pokoj, který ocení i náročný teenager

euro

Dohodnout se na něčem s dospívajícím dítětem, jehož oblíbenou činnost je pubertální krčení ramen, převracení očí a čisté ignorování všech rodičovských rad, může být bojovým úkolem.
Navrhnout a zařídit teen dětský pokoj bude tedy na vás, protože jim je to prý „zcela fuk“. Podívejte se na šest tipů, které vám pomohou vytvořit ideální prostor pro vaše dospívající děti, který si koneckonců oblíbí i ony.

Královsky velká postel
Jelikož váš teenager roste jako z vody (ačkoli si to neradi přiznáváte a my vám to nechceme připomínat), investice do velké manželské postele může být dobrý nápad. Děti se budou cítit jako praví dospěláci a získají dostatek prostoru nejen pro spánek. Připravte se, éra přespávaček s kamarády přichází. Velká, pěkná postel je zároveň praktickým řešením, které budete moci využívat i poté, co se vaše (již dospělé) dítě přestěhuje někam jinam.

Vytvořte atmosféru „nezávislého“ bydlení
Dospívající děti tráví ve svém pokoji opravdu hodně času. Tedy pokud zrovna nepodnikají nějaké dobrodružné a nebezpečné kousky venku. Kromě toho potřebují mít pocit vlastního soukromí a nezávislosti, proto byste dětský pokoj měli naplánovat tak, aby v něm našli své útočiště. Poskytněte jim extra sezení v podobě křesla, pohovky nebo otomanů, kde budou moci usadit své vzácné návštěvy. Vytěžíte z toho dokonce další úložný prostor, což nikdy není na škodu.

Profesionální pracovní koutek
Teenagerská léta jsou kromě zábavy neodmyslitelně spojena is důležitými životními, resp. se školními zkouškami – monitor či maturita se považují za velké studijní milníky. Vytvořte funkční prostor s kvalitním psacím stolem s velkou plochou a pohodlným kancelářským křeslem.
Nezapomínejte na úložný prostor v podobě zásuvek nebo skříněk po stranách stolu, aby jejich pracovní prostor zůstal organizovaný a uklizený (nebo jim alespoň poskytněte šanci). Prostor v okolí stolu doplňte o praktické poličky, nástěnku na důležité poznámky a koš na papíry.

Technická vybavenost
Tento bod je obecně velmi rozporuplný. Patří nebo nepatří technologie do dětského pokoje? Ať už je to jakkoli, současnost vyžaduje zakomponování alespoň základních technických prvků.
Vaše děti budou k vypracování školních projektů, úkolů a udržování společenského života potřebovat počítač nebo notebook. Přesvědčte se, že mají v pokoji dostatek zásuvek a přístup na internet. Nebojte se být přísní a stanovit hranice, kdy, kolik a na co mohou děti notebook využívat.

Úložný prostor jako klíčová ingredience
Udržet dětský pokoj uklizený je náročný úkol. Vašim dětem se do toho často nechce a vy už jste unaveni z ustavičného sbírání a odkládání věcí. Skrýt nepořádek za zavřenými dveřmi je sice také řešení, ale jen dočasné. Raději se zaměřte na dostatečný úložný prostor.
Kombinujte otevřené a uzavřené odkládací možnosti. Trofeje, medaile a zajímavé knihy klidně vystavte na poličkách, zatímco méně potřebné věci skryjte do prostoru pod postelí, do integrovaných zásuvek, komody a úložných boxů.

Důraz na personalizaci
Nikdo nezná vaše děti lépe než vy. Připravte jim personalizovaný prostor, který budou milovat. Použijte barvy a motivy, jaké mají rády, dovolte jim vyvěsit plakáty (stěna to snese), rodinné fotografie, diplomy.
Nechte volnou ruku i jim samým, ať si vyzdobí prostor tak, aby odpovídal jejich představám. Samozřejmě, že se s vámi budou muset poradit, ale výběr dekorací či bytového textilu ponechte převážně v jejich režii. Toto je jejich šance, jak projevit názor.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora