K dobrým sousedským vztahům vede i úprava vlastního pozemku

euro

Nejen ve městě, ale i na venkově se mezi sousedy občas jiskří. Za neshodami bývá chování vybočující z běžných norem, nezřídka je vyvolá i porost zasahující na vedlejší pozemek. Co s tím, je-li úprava vysokého stromu nad vaše síly?

Požádejte o bezproblémový ořez profesionálů
Příroda je pro člověka v dnešní náročné době mimořádně důležitá. Kontakt s ní si můžeme udržovat nejen pravidelnými výlety, ale také pěstováním bujné zeleně ve vlastní zahradě. Stává se však, že právě takové předem nepromyšlené vysazení vegetace může naštrbit dobré vztahy, jaké máte se sousedy.
Stromy časem vyrostou, vytvoří si svůj bohatý kmen a korunu. To je sice krásné a příjemné, ale je-li dřevina v blízkosti sousedního pozemku, cesty či jiné veřejné komunikace, může nastat problém. Nejen v důsledku větru dokáže velká a těžká větev nepříjemně zranit člověka, ale také poškodit sousední pozemek a objekty, které na něm jsou.

Pokud si proto netroufáte na údržbu dřevin, jelikož vám rostou na nedostupném terénu, můžete využít služeb profesionálů. Ti by neměli mít s výškami ani důkladným ořezem stromů nejmenší problém.

Povinnost, kterou se nevyplatí podceňovat
Abyste nepříjemným situacím předešli, dobře si rozmístění stromů na svém pozemku zvažte. Pojistit se můžete také průběžnou údržbou, která je vlastně vaší povinností. Každý vlastník nemovitosti je ze zákona povinen dbát na bezpečnost poměrů na svém pozemku tak, aby jeho charakterem nikoho neohrožoval.
V zájmu spokojenosti všech byste měli udělat vše pro to, aby stromy a nic jiného nebylo hrozbou pro třetí osoby ani jejich majetek. Pokud to není z různých důvodů ve vašich silách, profesionální arboristé by mohli pomoci. V opačném případě se možná nevyhnete tomu, aby vám s řešením problému pomohl už jen ten nejlepší advokát ve Zvolenu.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora